Sztuka współczesna w przestrzeni publicznej, sztuka w galeriach i na ulicy. Sztuka, która prowokuje refleksje, burzy stereotypy, sprzyja kontemplacji. AKCJA SZTUKI pokazuje sztukę tyszan, a tyszanom sztukę współczesną: zarówno polską, jak i zagraniczną. Założeniem organizatorów jest stworzenie cyklicznego wydarzenia, które umożliwi trwały kontakt z najbardziej interesującymi zjawiskami w sztuce najnowszej.

Każda edycja projektu będzie prezentowała inną dziedzinę sztuki, w odmienny sposób. Pierwsza edycja Akcji Sztuki nosiła tytuł KOBIETY i miała za zadanie pokazać znaną szerokiej publiczności twórczość malarską artystek związanych z Tychami. Edycja ta miała uświadomić ogrom wpływu twórczości artystycznej kobiet na stan sztuki współczesnej oraz na kształt codzienności.

28 cze 2011

LIPCOWE SPOTKANIA Z CERAMIKĄ 2011


Lipcowa akcja poświęcona ceramice!!

Jeśli jesteś ciekaw czym ona jest, jakie daje możliwości twórcze, a może sam chcesz spróbować swoich sił na warsztatach ceramicznych to zapraszamy na LIPCOWE SPOTKANIA Z CERAMIKĄ 2011.
Zaczynamy 1 lipca (piątek) o godz. 18:00 otwarciem wystawy ceramiki artystycznej FRAGMENTY w Galerii Pod Dachem w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26.

Będzie można wziąć udział w warsztatach, wykładach, a całość zakończymy OGRODEM OGNIA 31 lipca (sobota) - czyli wypał ceramiki w piecach plenerowych.

więcej szczegółów i kalendarium akcji na www.gabrielaart.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz